Притвор за Владо Јовановски, Крсто Мукоски си замина дома

by fokus 23:24
23:24
Судија на претходна постапка го прифати барањето на Јавно обвинителство и му определи 30 дена притвор на Владо Јовановски, кој се сомничи за делото Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста од член 313 од Кривичниот законик.
Пратеникот Крсто Мукоски предмалку го напушти Судот и си замина без да коментира.

 

Поврзани новости