Притвор за тројца во аферата „Арсенал“

by Фокус

Триесет дена притвор добија тројца од осумината кои полицијата вчера ги приведе во акцијата „Арсенал“ во која според МВР, пријавените, извлекле 2,7 милиони долари од државниот буџет со тоа што пријавувале нереално високи цени за сервисирање на армиските хелихоптери.

За останатите петорица судијата на претходна постапка одлучи да им го одземе пасошот за да не може да ја напуштат државав.

Поврзани новости