Пристигнаа 38.400 вакцини преку Ковакс механизмот

by fokus 22:19
22:19

Вечерва пристигнаа 38.400 вакцини од производителот Астра Зенека кои ги обезбедивме преку Ковакс механизмот, информираше предмалку на фејсбук министерот за здравство Венко Филипче.

„Вакцините ќе бидат наменети за ревакцинација и вакцинација на граѓани над 60 години. Количините постојано се надополнуваат, пријавете се на vakcinacija.mk“, напиша Филипче.

- Advertisements -

Поврзани новости