Припадници на МВР одзеле два хард диска од видео надзорот за да ги прикријат трагите

by fokus

Додека траело насилството во Собрание на крвавиот четврток, двајца припадници на МВР одзеле два хард диска од видео надзорот во Собранието за да ги прикријат трагите и да не се откријат дествијата, изјави денеска јавниот обвинител, Љубомир Јовески.

Како што рече тој, овие две лица се гонат за помагање во извршување на кривично дело.

Поврзани новости