Прилепчанец удрил во момчиња кои се превезувале на велосипед

by fokus 10:57
10:57

Двајца прилепчани се повредени откако ги удрил автомобил додека тие се превезувале на велосипед, известува МВР.

Во незгодата со тешеки телесни повреди се здобил велосипедистот, а со телесни повреди се здобил и 17-годишникот што се превезувал на велосипедот.

На двајцата им е укажана лекарска помош во Градската болница во Прилеп. Извршен бил увид на местото на настанот, се работи на целосоно расчистување на случајот.

Поврзани новости