Претставници од СДСМ оддадоа почит на претседателот Киро Глигоров

by fokus 15:20
15:20

Делегација на СДСМ, предводена од генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, положи цвеќе и оддаде почит на првиот претседател на независна и суверена Република Македонија, Киро Глигоров, по повод 100- годишната од неговото раѓање.

 

Поврзани новости