Претседателот на МАНУ бил на разговор во Јавното обвинителство

by fokus 21:55
21:55

Претседателот на МАНУ и професор на Економскиот факултет, Таки Фити, вчера бил на разговор кај јавната обвинителка, објави Телма.

Според неговиот адвокат Стеван Павлевски, во случајот на Таки Фити  станува збор за исклучително низок степен на сомнение кој, како што рече, веројатно претставува полициска конструкција.

Поврзани новости