Прeтрес во Битола, пронајдена дрога, приведено едно лице

by Fokus 10:16
10:16

Полициски службеници синоќа во 21.00 часот на ул.„Прилепска“ во Битола, го лишиле од слобода И.Л.(38) од Битола.

Од МВР денеска соопштија дека при преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана, а подоцна при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага со траги од марихуана и пари.

- Advertisements -

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани новости