Претепан Тодор Петров

by Фокус 15:09
15:09

Претседателот на Светскиот македонски конгрес Тодор Петров, денеска бил физички нападнат по осветувањето на камен-темелникот на крстот во скопската населба Бутел.

Во моментов, како што пренесоа некои медиуми, Петров се наоѓа на Ургентниот центар каде му се санираат повредите здобиени во нападот.

- Advertisements -

Од МВР соопштија дека подоцна ќе излезат со детали за овој настан.

Поврзани новости