Претепан 15-годишник од Никиштани во 22-ка

by fokus 13:12
13:12

Ученик од Средно училиште “Цветан Димов“ вчера околу 19 часот бил претепан во автобус со број 22 по што побарал лекарска помош во Градската општа болница “Наум Охридски“.

15-годишникот од скопското село Никиштани, каде што живее албанско население, пријавил дека се здобил со повредите откако бил нападнат од повеќе ученици во автобусот кој сообраќал на булеварот „Партизански Одреди“.

- Advertisements -

Од страна на лекар констатирани му се телесни повреди и е пуштен на домашно лекување.

 

Поврзани новости