Пресудата за „Монструм“ одложена, судијата се разболел

by fokus 09:17
09:17

Утрово од Кривичниот суд, преку соопштение, не информираа дека објавата се одложува поради здравствени проблеми на судечкиот судија, Ивица Стефановски.

-На денешното закажано рочиште вториот судија- член на судечкиот совет треба да закаже нов термин во најскоро време кога ќе биде објавена пресудата, велат од судот.

- Advertisements -

Како што дознаваме, одлуката дали обвинетите се виновни или не, ќе биде позната најдоцна во текот на наредната недела.

Седумината обвинети за грозоморното убиство на четирите момчиња и рибарот, што се случи на Велики Четврток, пред две години, се товарат за тероризам, поради што се соочени со казна доживотен затвор.

 

 

 

 

Поврзани новости