Престрелка во Чаир, полицијата врши увид

by fokus 21:50
21:50

Пукање од огнено оружје ги вознемири денеска жителите на улицата „Лазо Трповски“ во Чаир околу 19.00 часот. Во близина на маркетот Принц дошло до престрелка меѓу две лица од една страна и едно лице од друга страна.

Наводно повредено е едно лице кое е однесено со Брза помош. Екипи на МВР вршат увид на местото на настанот и од таму велат дека со повеќе детали ќе излезат утре.

- Advertisements -

Неофицијално причина за престрелката се нерасчистени имотно правни односи.

Поврзани новости