Престрелка на Партизанска

by Fokus 02:04
02:04

Во престрелка на крстосницата меѓу Партизанска и Париска улица вечерва е ранет еден човек, објави телевизија 24 Вести. Според нивните информации, на пукањето претходело бркотница со автомобили.

Станува збор за напад, при што возилото на човекот кој бил нападнат е превртено за што сведочат и фотографиите, кои пред десетина минути почнаа да се објавуваат на социјалните мрежи од очевидци, кои во тој момент се нашле на местото на настанот.

- Advertisements -

Неофицијално, повредениот бил бркан со автомобил по булеварот и засега непознато лице или лица пукале во него. Возачот кој бил цел на нападот изгубил контрола над возилото, се мавнал во бетонска жардиниера и возилото се превртело.

Се очекуваат повеќе детали, што точно се случувало вечерва на Партизанска.

Поврзани новости