Според очевидци, престрелката се случила на улицата која го одвојува пазарот, а куршуми летале на сите страни околу тезгите.

- Advertising -

Пукањето траело кратко, а набрзо дошле возила на Итната помош со која биле однесени во болница повредените.

Од МВР засега нема информации за инцидентот.