Пренос во живо од собраниската седница за избор на новата Влада

by Fokus 11:20
11:20

Мандатарот Зоран Заев треба да ја отвори денешната седница за избор на влада со експозе за составот и програмата на владата.

Потоа, пратениците ќе имаат можност денес и утре да расправаат, при што, според деловникот мора да се произнесат за новиот владин состав и програма најдоцна утре на полноќ.

- Advertisements -

Седницата може да ја следите на следниот линк

Поврзани новости