Пренос во живо од конгресот на СДСМ

by fokus 12:05
12:05

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија обезбеди пренос во живо од 20. Конгрес кој се оджува денеска.

Конгресот може да се следи тука

- Advertisements -

На конгресот ќе се обрати претседателот на партијата Зоран Заев кој по работниот дел, ќе ги соопшти и донесените заклучоци и одлуки на делегатите.

Најавено е и присуство на поранешниот претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски.

Поврзани новости