Премиерот Заев на Водици во Струга

by Fokus

Премиерот Зоран Заев на денешниот христијански празник Богојавление Водици претстојува во Струга.

Како што информираa од владината прес-служба, тој ќе присуствува на чинот на спуштање на крстот и осветување на водите во реката Црн Дрим.

Поврзани новости