Премиерот Заев на средба со жители на Арачиново за Курбан Бајрам

by Fokus 09:19
09:19

Премиерот Зоран Заев денеска по повод верскиот празник Курбан Бајрам ќе ја посети општина Арачиново.

Претходно, претседателот на македонската Влада присуствуваше и на утринската молитва во Мустафа-пашината џамија

- Advertising -

Поврзани новости