Премиерот Заев ќе го предводи Советот за реформа на администрацијата

by fokus 22:54
22:54

Владата на денешната седница донесе одлука за формирање на Совет за реформа на јавната администрација.

Како што соопштија од владината прес служба, за претседател на Советот е именуван Зоран Заев, претседател на Владата на Република Македонија.

 

Поврзани новости