Премиерот Заев го пречека Курц

by fokus 09:07
09:07

Премиерот на Македонија, Зоран Заев утрово пред Владата го пречека австрискиот канцелар, Себастијан Курц. Австриецот беше поздравен од највисокиот политички блок на Македонија.

Тој како што посочи преку видео на својот профил на Фејсбук и Твитер, доаѓа во Македонија да даде поддршка за референдумот, со надеж дека нашата држава ќе биде 30-та членка на Нато.

- Advertisements -

Подоцна, тој ќе има и зедничка прес конференција со премиерот Зоран Заев.

Поврзани новости