Преку е-продавниците во Македонија донирајте за помош во Србија и БиХ

by Фокус 12:18
12:18

Сите граѓани кои имаат платежни картички можат да се вклучат во акцијата за собирање средства за помош на лицата кои ги загубија своите домови во поплавите во Србија и во Босна. Преку првиот веб шопинг центар Ексквизит отворена е можност за прибирање средства од цел свет со платежна картичка со поддршка од 100, 500 или 1.000 ден. Средствата ќе се употребат за набавка на неопходните производи на настраданите лица и ќе се предадат во амбасадите или на одредени пунктови.

На веб страницата  Прати подарок, можат да се донираат средства и преку Пејпел сметка, со која може да донираат Македонците од дијаспората.

- Advertisements -

Поврзани новости