Прекршочна пријава за жената која нападна медицинска сестра на КАРИЛ

by fokus 13:13
13:13

58-годишната В.С. од Тетово ќе добие прекршочна пријава за нарушување на јавниот ред и мир, откако во текот на вчерашниот ден, физички нападна медицинска сестра на КАРИЛ, пренесува „Плусинфо“.

По ваквиот немил настан, засилено е полициското обезбедување на Клинички центар, со цел медицинскиот тим да не се најде повторно на удар на граѓаните.

- Advertisements -

Поврзани новости