Прекршочна пријава за телохранителот на Заев

by fokus

Минитестерството за внатрешни работи поднесе прекршочна пријава за Александар Трајков, телохранител на лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Трајков доби пријава поради инцидент кој се случил пред кафе барот Платиниум во Струмица ноќта меѓу петокот и саботата.

Од СДСМ рекоа дека за време на инцидентот Трајков не бил на должност, а најавија дека ќе биде отстранет од придружба на Заев на определно време, во исчекување на наодите во МВР.

Поврзани новости