Прекинато водоснабдување во Тафталиџе

by fokus 13:55
13:55

ЈП Водовод и канализација информираше за прекин на водоснабдување во Тафталиџе.

„Ве известуваме дека  на  ден 26.03.2019 поради уличен дефект од ф 100мм  ул. Петре Пирузе 10А, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населбата  (Тафталиџе)  ул.Петре Пирузе ,Ташкенска  ,Хаванска , Хелсинки, Варшавска од 12:00 часот до завршување на дефектот“, велат од ЈП Водовод и канализација.

- Advertisements -

Поврзани новости