Прекин на водоснабдување во Тафталиџе

by fokus 14:26
14:26

JП Водовод и канализација ги информира жителите на Тафталиџе, дека во Руски згради 1, 2 и 3, од 14.50 часот ќе има прекин на водоснабдувањето додека не биде саниран дефектот.

„Ве известуваме дека поради  реконструкција на водоводна мрежа од ф 2“ на ул. Варшавска  7, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населбата  Тафталиџе .Руски згради 1,2и3 од 14:50 часот до завршување на дефектот“, велат од ЈП Водовод и канализација.

- Advertisements -

Поврзани новости