Прекин на водоснабдување во населба Лисиче

by fokus 13:51
13:51

Поради дефект на шибер на ул. Илија Димковски 306, ќе има прекин на водоснабдување на корисниците од населба Лисиче.

„Ве известуваме дека на ден 05.09.2018г, поради дефект на шибер ф-80мм на ул.Илија Димовски 30б, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од н.Лисиче од 12:55ч до завршување“, велат од ЈП Водовод и канализација.

- Advertisements -

Поврзани новости