Прекин на сообраќајот на патните правци Кратово-Пробиштип и Куманово-Свети Николе

by Фокус 11:30
11:30

Сообраќајот на регионалниот пат Кратово – Пробиштип и на патниот правец Куманово – Свети Николе е во прекин за сите видови на возила поради наноси од снег на патот, соопштуваат од Авто-мото сојузот на Македонија.

Од таму додаваат дека повторно е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Велес – Катланово, додека сообраќајот на патниот правец Куманово – Крива Паланка се одвива отежнато поради наноси од снег на коловозот.

- Advertisements -

Според АМСМ, забрани за сообраќај за тешки товарни возила уште има на планинските превои Стража,Маврово, Ѓавато, патен правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир и патниот правец Велес-Катланово.

Поврзани новости