Прегазил велосипедист со автомобил и избегал

by fokus

Велосипедист бил тешко повреден во населбата Илинден, откако во него удрил автомобил, и возачот веднаш го напуштил местото на настанот, информира МВР.

„На 09.12.2018 година во 09,50 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од комплекс клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди е донесено лицето К.К.(61). Според пријавеното, на 06.12.2018 година околу 13,00 часот во населба Илинден, возило удрило во велосипед управуван од К.К. по што возилото и возачот го напуштиле местото на настанот. Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.“

Поврзани новости