Прегазено шестгодишно дете во Прилеп

by fokus 10:15
10:15

Вчера попладне се случила сообраќајна незгода, откако шестгодишно дете од Прилеп било прегазено од „пежо“, управувано од 50-годишен прилепчанец.

На 14.05.2019 година во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно дете од Прилеп. Детето се здобило со тешки телесни повреди и му била  укажана помош во Градската болница Прилеп. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Поврзани новости