Прегазено дете во Ѓорче Петров, жителите на протест

by fokus 20:18
20:18

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако десетгодишно дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата Борис Сарафов, објави Радио МОФ.

Детето е пренесено во болница но не се знае каква е неговата здравствена состојба.

Пред помалку од еден месец друго десетгодишно дете беше прегазено на истата улица.

Поврзани новости