Прегазено дете пред училиште во Влае

by Фокус 19:48
19:48

Единаесетгодишно дете попладнево било удрено од автомобил пред самиот влез на основното училиште „Димо Хаџи Димов“ во скопската населба Влае, по што се здобило со тешки телесни повреди и било пренсено во болница.

Сега момчето е во стабилна состојба, а имало скршеница на надлактицата и по направените неопходни компјутерски снимања е хоспиталирирано на Детска хирургија.

- Advertisements -

Според полицијата, момчето биле удрено од автомобил марка „Шевролет“ упавувано од Б.Т. (1955), а сообраќајката се случила на улицата „Ангел Динев“.

Поврзани новости