Прегазен пешак, со тешки повреди префрлен во болница

by Fokus

На 25.03.2023 во 13.05 часот било пријавено дека во Скопје на ул.“Отокар Кершовани“ патничко моторно возило “фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.М.(76) од Скопје удрило во А.С.(59) од с.Сарај-скопско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Поврзани новости