Прегазен малолетник во Охрид

by Фокус

Малолетен пешак бил прегазен од автомобил синоќа во Охрид.

„Вчера во Охрид, на улицата Ванчо Питошески, патничко возило „ауди“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.М.(35) удрило во малолетен пешак од Охрид“, објави МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ Охрид.

Поврзани новости