Предметите „Скопје 2014“, „Актор“ и „Космос“ во рацете на СЈО

by fokus 13:11
13:11

Предметите „Скопје 2014“, „Актор“ и „Космос“, од неодамна се во рацете на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Поточно, обвинителката Катица Јанева, на денешната прес конференција истакна дека овие предмети ги превземале од Обвинителството за организиран криминал.

Таа додаде дека за нив СЈО веќе имало отворено и предистражни постапки.

Поврзани новости