Предложени казни по 2.000 евра за 25 лица од Скопје поради непочитување на полициски час

by Fokus 12:45
12:45

Вкупно 25 лица се предложени од Основното јавно обвинителство Скопје за парични казни од по 2.000 евра за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Од ЈО информираат дека двајца од обвинетите не ја почитувале наредбата за задолжителна самоизолација додека пак останатите биле затекнати во прекршување на полицискиот час.

- Advertisements -

Поврзани новости