Предлог-законот за ЈО е во собраниска процедура, седницата конечно започна

by fokus 21:16
21:16

Предлог-законот за јавно обвинителство што беше доставен во Собранието бил повлечен, но потоа повторно е пратен во собраниска процедура. Од Министерството за правда за МИА информираат дека законот бил повлечен заради техничко усогласување во две одредби.

Собраниската седница на која треба да се утврди потребата од донесување на законот по скратена постапка започна во 21 часот, а беше закажана за 17 часот.

- Advertising -

Поврзани новости