Состанокот со Бајден ќе задоцни. Бајден веќе слета во полски град на околу 70 километри од границата со Украина.

Полските медиуми наведуваат дека авионот на претседателот морал да се врати на аеродромот во Варшава веднаш по полетувањето поради технички проблеми, пишува Би-Би-Си.