Пред ДИК стигна камион со дрва за да се греат поддржувачите на ДПМНЕ

by fokus 17:27
17:27

Стигнаа дрва и буриња за палење оган за да се топлат поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ кои втор ден протестираат пред Државната изборна комисија, додека таа ги разгледува приговорите што ги поднесоа политичките партии по гласањето на 11 декември, објави ПлусИнфо.

Според неофицијалните информации денеска за овие луѓе биле доставени и сендвичи подготвени од Клубот на пратеници, кој е под ингеренција на Владата.

- Advertisements -

Поврзани новости