Пребројани половина од гласовите, ВМРО-ДПМНЕ со убедливо водство

by Фокус 22:44
22:44

Последните податоци од Државната изборна комисија покажуваат дека од пребројани 55,18 отсто од гласовите, ВМРО-ДПМНЕ е во водство пред СДСМ на вонредните парламентарни избори со 93.906 гласови.

Последните податоци од ДИК од вториот круг на претседателските избори покажуваат дека кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов е во водство пред пред кандидатот од СДСМ Стево Пендаровски со 76.953 гласови.

- Advertisements -

 

Поврзани новости