Пратеникот Пишев со нов вулгарен гест, вчера со средните прсти „играл рап“

by Фокус 18:16
18:16

Откако пред два дена на собраниската седница за одложување на изборите, пратникот од ВМРО-ДПМНЕ, Васил Пишев, беше фотографиран како покажува два средни прсти кон опозицијата, на денешната седница на собраниската Комисија за образование тој направи уште еден вулгарен гест.

За фотографијата на која покажува два средни прсти, Пишев вчера рече дека е фотомонтажа, а денеска дека всушност „играл рап“, како што се „игра рап“ во сите дискотеки.

- Advertisements -

Поврзани новости