Пратеникот Атанасов денеска ќе биде избран за заменик-министер за образование и наука

by fokus 08:48
08:48

Пратеникот Петар Атанасов од СДСМ денеска на собраниска седница се очекува да биде избран за заменик-министер за образование и наука.

Точката за именување на заменик-министер за образование е ставена како 20-та на денешната седница на Собранието на Република Македонија.

- Advertisements -

Атанасов на 23 овој месец поднел оставка на функцијата пратеник, а на негово место треба да седне Снежана Калеска Ванчева од листата на СДСМ во Изборната единица 1.

На дневен ред на денешната 58. собраниска седница ставени се вкупно 34 точки на разгледување од различни области.

Поврзани новости