Пратеничките прашања за Јанева треба да продолжат и денеска

by fokus 11:12
11:12

Надзорната расправа за извештајот на Специјалното јавно обвинителство треба да продолжи денеска во 13 часот, откако вчера беше прекината поради влошената здравствена состојба на Катица Јанева.

По прекинот на седницата, СЈО испрати соопштение во кое Јанева се извинува што морала да ја напушти седницата и дека е под лекарски надзор.

Сега за сега, нема информации дали специјалната обвинителка денеска ќе дојде во Собранието.

Поврзани новости