Пратенички прашања во Собранието без пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

by fokus 08:56
08:56

Денеска, Собранието треба да ja одржи 29 седница на чиј дневен ред се пратенички прашања на кои треба да одговараат владините претставници.

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ најавија дека нема да учествуваат на седницата посветена на пратенички прашања, поради тоа што Кривичниот суд одлучи да го продолжи притворот на осомничените за насилствата на 27 април во Собранието.

Поврзани новости