Прашањето за името утре ќе биде тема на разговор меѓу Столтенберг и Коѕијас

by fokus 13:15
13:15

Генералниот секретарт на НАТО, Јенс Столтенберг и грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас утре ќе остварат средба во седиштето на Алијансата, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчките медиуми Столтенберг и Коѕијас ќе разговараат за прашањето за името меѓу Македонија и Грција, за грчко-турските односи и двајцата грчки војници што се наоѓаат во турски затвор.

- Advertisements -

Поврзани новости