Познатиот штипски гинеколог Стојанов почина на плажа во Грција

by Fokus

Познатиот доктор и поранешен директор на Клиничката болница Штип, Александар Стојанов почина на 45-годишна возраст.

Според информации на ТВ Стар доктор Стојанов починал во Грција.

-Ненадејно во Грција почина познатиот штипски гинеколог-специјалист, д-р Александар Стојанов кој пред неколку години беше и директор на Клиничката болница -Штип, објави телевизијата.

Според неофиоцијални информации кои кружат во градот, тој доживеал масивен срцев удар на плажа, а штипската телевизија „Стар“ објави дека Стојанов претрпел масивен инфаркт.

Поврзани новости