Позната е причината за пожарот кај Карбинци

by Fokus 17:18
17:18

Пожарот кој вчера избувна во Карбинци настанал во трафостаница на ЕВН во селото во 15 часот, пренесуваат од Министерството за внатрешни работи.

„Пожарот зафати стрниште, лозја, овошки, дел од шумски појас, викенд куќа сопственост на Д.Г., систем за наводнување и гаража сопственост на С.С.(62) од Штип“, се вели во соопштението.

- Advertisements -

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Штип, а повредени лица нема. Увид извршила увидна екипа на СВР Штип.

Поврзани новости