Пожарот стигна до гробиштата и црквата во кавадаречки Фариш, се доближува до куќите

by fokus 18:23
18:23

Пожарот кај кавадаречкото село Фариш зафати и лозја, а пожарникарите од Територијалната противпожарна единица Кавадарци вршат максимални напори штетите да бидат што е можно помали.

Александар Чадамов, командир на единицата, за МИА истакна дека пламените јазици во Росоман веќе стигнале до гробиштата и црквата, а се наближуваат и до првите куќи.

- Advertisements -

Имено, попладнево во Кавадарци избувнаа четири пожари.

Поврзани новости