Пожарникари од Скопје замина кон Делчево и Пехчево

by fokus

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, истакна дека три екипи пожарникари заминале кон Делчево и Пехчево.

-Три екипи пожарникари со три возила на Противпожарната бригада на Град Скопје, придружувани со три цистерни со вода од јавните градски претпријатија, се упатија кон Пехчево и Делчево да помогнат во гаснењето на пожарите. Солидарноста на дело, напиша Шилегов на фејсбук.

Поврзани новости