Пожар во затворската кујна во „Идризово“, повреден еден вработен

by fokus 17:06
17:06

Вчера рано наутро околу 4.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека избувнал пожар во затворската кујна во „Идризово“.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а во пожарот со повреди се здобил Ј.Б., вработен во затворот.

- Advertisements -

Тој бил пренесен во поликлиника „Ченто“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот.

Поврзани новости