Пожар во трговскиот центар во Карпош 4

by fokus 22:09
22:09

Во Трговскиот центар „Антико“ во Карпош 4 изби пожар, објави Независен весник. Пожарот доаѓаше од подрумот на трговскиот центар.

Граѓаните со паника излегоа надвор. Миризбата се чуствува низ цела населба на Карпош 4.

- Advertisements -

На терен се возила на против пожарната служба. Причините засега се непознати.

Поврзани новости